شما آنقدر سخاوتمند هستید که ایتام را هر روز به یاد داشته باشد!

مؤسسه خیریه فاطمیه به عنوان یک سازمان مردمی و غیر دولتی، از ابتدای تأسیس، با تکیه بر کمک ها و مشارکت های مردمی به فعالیت پرداخته است. از آنجا که گسترش کمی و بهبود کیفی خدمات فاطمیه، نیازمند تداوم حمایت های مردمی می باشد، این موسسه همواره تلاش می کند تا روش های مختلفی را برای اهدای کمک های مردمی به فاطمیه اتخاذ نماید. از این رو، کلیه فعالیت های این بخش با تأکید بر شفافیت ، سهولت و پاسخگویی صورت می پذیرد و هر کمکی در هر اندازه و نوعی، در فاطمیه جایگاهی والا دارد.

ادامه مطلب ...

کارگروه های موسسه فاطمیه(س)

ما به داشتن گروهی از متخصصان امین، خلاق و وقف شده در این راه که با طیف وسیعی از تخصص و تجربه در این موسسه تلاش می نمایند، افتخار می کنیم. موسسه فاطمیه با ایجاد کارگروه های تخصصی جلب مشارکت، مددکاری و داوطلبان و با تمرکز بر بهبود حوزه های توانمندساز نیازمندان و ارزیابی نتایج به منظور اطمینان از کیفیت خدمت رسانی، به بهترین نحو ممکن به خانواده های ایتام و نیازمندان می پردازد.

ادامه مطلب ...

 • سخنی درباره موسسه توانمندسازی فاطمیه (س)

  فاطمیه به عنوان یک برند ارزشمدار، مردمی، امانتدار، خلاق و کارآمد بر اساس تعالیم الهی و با انگیزه‌ی والای انسان دوستانه و بدور از هرگونه گرایشات سیاسی و فعالیت های دولتی، ضمن حفظ و صیانت از کرامت انسانی مددجویان از یک سو و عملکرد شفاف و پاسخگویی دقیق به نیکوکاران و حامیان گرامی از سوی دیگر، در زمینه رفع نیاز محرومان جامعه بویژه ایتام در داخل کشور فعالیت می نماید. فاطمیه مفتخر است از آغاز تاسیس تا کنون با توجه به تعیین و تخصیص بودجه سالیانه جهت خانواده های یتیم و مستمند از بدو تولد تا اتمام تحصیلات دانشگاهی، اشتغال، تهیه مسکن و ازدواج ایشان در کلیه سطوح تحت پوشش و مراقبت خود قرار دهد.

  ادامه مطلب ...
 • سخنی با شما!

  توان مندسازی فرایندی است پویا و خودجوش از متن بافت فرهنگی_اجتماعی یک جامعه که به افراد افزایش قدرت و توانایی می دهد تا بتوانند برای بهبود وضعیت زندگی خویش اقدام نمایند. یکی از مفاهیم پایه در توان مندسازی مفهوم قدرت می باشد. قدرت به عنوان درجه کنترل و يا ميزان تسلطي كه به وسيله افراد، گروهها و بخشهای مختلف جامعه بر منابع مادی، انسانی، معنوی و مالی اعمال ميشود، تعريف شده است. کنترل اين نوع منابع به شکل گيری قدرت فردی و اجتماعی منجر ميشود.

  ادامه مطلب ...

حوزه های توانمندساز

سلامت، آموزش، ازدواج، اشتغال، مسکن

 

موسسه توانمندسازی فاطمیه (س) خانواده های ایتام و نیازمند را از بدو تولد تا توانمندی کامل در تمامی جنبه های زندگی تحت پوشش و مراقبت خود قرار میدهد. هدف حوزه های توانمندساز این است که مردمی را که می خواهند زندگی بهتری برای خودشان بسازند، درگیر کار نماید و آنها را با مهارتها و ابزارهای انگیزشی به منظور رسیدن به کاملترین پتانسیل ها، توانمند نمایند. هدف غایی فاطمیه آینده فرزندان اکرام است تا با رویکرد خوداتکایی، آنان را برای کسب قله های افتخار در جامعه حمایت کند.

حوزه توانمندساز سلامت

توانمندسازی در حوزه سلامت، فرایندی است که طی آن افراد این قابلیت را به دست می آورند که بر تصمیمات و فعالیت های تاثیرگذار بر سلامت خود کنترل بيشتري داشته باشند. این فرایند را می توان در قالب کسب مهارت ها و توانایی ها دید، یا آن را به صورت یک دیدگاه در سیاست گذاری مد نظر قرار داد. این فرایند معمولا با افزایش احساس خودكارآمدي و اعتماد به نفس افراد همراهی دارد و مردم را قادر می سازد که نیاز های خود را بیان کنند، نظرات خود را ابراز نمایند، راهکارهایی برای مشارکت در تصمیم گیری ها بیابند، و به فعالیت های اجتماعی و فرهنگی برای رسیدن به خواسته های خود بپردازند.


 • نقش فاطمیه در توانمندسازی حوزه سلامت

  رسیدگی مستمر به وضعیت بهداشتی و سلامتی افراد تحت پوشش از جمله دغدغه های اصلی موسسه فاطمیه می باشد. پرداخت هزینه های درمانی و داروئی بیماریهای موردی ، مزمن و یا هزینه مراقبت های ویژه از بیماران سرطانی ، کلیوی ، هموفیلی و غیره و همچنین هزینه عملهای جراحی از جمله اقدامات موسسه در این زمینه می باشد.

  ادامه مطلب ...

حوزه توانمندساز آموزش

فهم فرایند توانمندسازی و افزایش ظرفیت آموزش برای ایجاد جوی توانمند، از عوامل مؤثر بر عملکرد آموزش است و شناسایی راه‌کارها و عوامل تأثیرگذار بر توانمندی اعضاء را ضروری می‌نماید. پژوهش ها در حال حاضر با هدف شناسایی ‌و تعیین مناسب‌ترین راه‌کارهای توانمندسازی آموزشی می باشد. • نقش فاطمیه در توانمندسازی حوزه

  رسیدگی مستمر به وضعیت بهداشتی و سلامتی افراد تحت پوشش از جمله دغدغه های اصلی موسسه فاطمیه می باشد. پرداخت هزینه های درمانی و داروئی بیماریهای موردی ، مزمن و یا هزینه مراقبت های ویژه از بیماران سرطانی ، کلیوی ، هموفیلی و غیره و همچنین هزینه عملهای جراحی از جمله اقدامات موسسه در این زمینه می باشد.

  ادامه مطلب ...

حوزه توانمندساز مسکن

داشتن مسکن پایدار همچنان به عنوان فاکتور بسیار مهم در غلبه بر فقر مطرح است و یک ضرورت برای سلامت، رشد فرزندان و رفاه شخصی است . یک محیط زندگی امن به ساخت ارتباطات اجتماعی کمک می کند. ما نه تنها به تامین مسکن نیازمندان کمک می کنیم، بلکه خدمات حمایتی را برای حفظ آن ارایه می دهیم.

 • نقش موسسه در توانمندسازی حوزه مسکن

  به طور قطع نیاز به مسکن مناسب، یکی از عمده ترین دغدغه های مددجویان موسسه فاطمیه (س) می باشد. بخش اعظم هزینه های موسسه نیز جهت پاسخگویی به این نیاز استفاده می شود. اقدامات این موسسه در زمینه مسکن شامل خرید، رهن، اجاره و تعمیر مسکن می باشد.

  ادامه مطلب ...


نقش موسسه فاطمیه در توانمندسازی حوزه اشتغال

موسسه فاطمیه در راستای کمک به استقلال و خودکفایی مددجویان خود ، شرایط کارآفرینی و درآمدزایی آنها را فراهم می کند . از جمله اقدامات این موسه در این خصوص می توان به آموزش مهارت های فنی و ارائه وام های خود اشتغالی اشاره کرد .

حوزه توانمندساز اشتغال

هر چند که کنترل و رفع معضل بیکاری برنامه‌ای منسجم و مدون با نگاهی بلند مدت می‌طلبد، اما با تدابیر پلکانی هم می توان به بهبود شرایط موجود برای رسیدن به وضعیت مطلوب و پایدار کمک نمود.

نقش موسسه فاطمیه در توانمندسازی حوزه اشتغال

موسسه فاطمیه در راستای کمک به استقلال و خودکفایی مددجویان خود، شرایط کارآفرینی و درآمدزایی آنها را فراهم می کند. از جمله اقدامات این موسسه در این خصوص می توان به آموزش مهارت های فنی و ارائه وام های خود اشتغالی اشاره کرد.

ما در مورد کمک های شما متعهد هستیم

هم اکنون، ما بیش از همیشه به کمک شما نیاز داریم تا بتوانیم به نیازمندان کمک کنیم تا از دوره زمانی سخت از نظراقتصادی گذر کنند. حمایت شما می تواند شروع یک حرکت موج گونه را رقم بزند که بین امسال و سالهای پیش رو تفاوت ایجاد خواهد کرد.


میخواهم مشارکت کنم

برو بالا